XI MFMP – LAUREACI

 

GRUPA I
GrandPrix:
Rio Ueyama ; (Japonia/Polska) Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie; nauczyciel: Anna Stempin-Jasnowska

I nagroda /ex aequo/
Rio Ueyama; (Japonia/Polska) Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie; nauczyciel: Anna Stempin-Jasnowska
Bartosz Frydel; (Polska) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu; nauczyciel: Agnieszka Spodymek

II nagroda
Maja Walusińska; (Polska) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach; nauczyciel: Jolanta Jaroń

III nagroda /ex aequo/
Maciej Panasiewicz; (Polska) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr1 w Kędzierzynie-Koźlu; nauczyciel: Jolanta Poplucz
Michał Korzeń; (Polska) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu; nauczyciel: Bogumiła Ścigała

GRUPA II
I nagroda
Alicja Kojder; (Polska/Wielka Brytania) Chetham’sSchool of Music w Manchesterze; nauczyciel: Simon Bottomley

II nagroda /ex aequo/
Aleksandra Czajka; (Polska) Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu; nauczyciel: Krystyna Dyżewska
Dawid Kuś; (Polska) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu; nauczyciel: Magdalena Kopyto

III nagroda /ex aequo/
Martyna Walusiak-Cybulska; (Polska) Szkoła Muzyczna I stopnia nr1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie; nauczyciel: Olga Łazarska
Aleksander Błażelonis; (Polska) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu; nauczyciel: Maria Serafin

Wyróżnienia
Leonard Loska; (Polska) Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie; nauczyciel: Justyna Gacek
Zofia Nowicka; (Polska) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku; nauczyciel: Elżbieta Pasierowska
Alicja Szindzielorz; (Polska) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu; nauczyciel: Dorota Kaszkowiak

GRUPA III
I nagroda /ex aequo/
Yevgenija Slipko; (Ukraina/Polska) Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu; nauczyciel: Celina Hellerowa
Paweł Wojciechowski; (Polska) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie; nauczyciel: Joanna Ławrynowicz-Just

II nagroda
nie przyznano

III nagroda
Miron Gomułka; (Polska) Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie; nauczyciel: Marek Szlezer

Wyróżnienia
Maciej Smoląg; (Polska) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie; nauczyciel: Karol Radziwonowicz
Magdalena Rubin; (Polska) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu; nauczyciel: Zuzanna Sucharowska
Jeremi Łukanus; (Polska) Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu; nauczyciel: Alicja Kledzik
……………………………………………
Nagrody pozaregulaminowe:
Paweł Wojciechowski– za najlepsze wykonanie sonaty Beethovena
Bartosz Frydel – za najlepsze wykonanie utworu J.S. Bacha
Yevgenija Slipko – za najlepsze wykonanie utworu F. Chopina